Venovať sa tomu čo je skutočne dôležité, pri našej práci (designérov, kóderov alebo programátov) to platí dvojnásobne. Množstvo úloh, nesplnené termíny a množstvo neprečítaných emailov. Stres, málo spánku a tak veľa práce. Ak sú vám tieto slová známe, tento článok bude práve pre vás.

1. Plánujte
Naplánujte si svoju prácu na nasledujúci deň, týždeň prípadne mesiac dopredu. Každý projekt je špecifický, ale vždy sa dá dopredu odhadnúť na čom môžete pracovať a ako budete postupovať. Naplánujte a poznamenajte si to. Využite aplikáciu, kde si poznačíte čo chcete v danom dni, týždni alebo mesiaci dokončiť. Pomôže vám to lepšie si rozdeliť čas. Odporúčam aplikáciu wunderlist – jednoduchá multiplatformová ToDo aplikácia.

2. Začnite
Projekt ste si rozplánovali? Máte toho veľa? Tak začnite! Sadnite si k projektu alebo úlohe a začnite. Pár minút na začiatok stačí, aj keď napíšete iba pár riadkov kódu, nakreslíte iba časť wireframu úvodnej stránky alebo vyberiete farebnú paletu stránky, nevadí začali ste.

3. Jedna vec
Sústreďte sa na jednu vec v daný moment. Vypnite všetky sociálne siete, zaujímavé články a videá ktoré si chcete pozrieť. Teraz je čas na to, aby ste sa sústredili na danú úlohu. A sústredte sa iba na to. Mne pomáha Pomodoro technika (v skratke – 25minútové bloky pre prácu a následne 5minútová prestávka). Odporúčam aplikáciu Pomodoro one

4. Odmena
Je čas na odmenu zvládli ste pár Pomodoro blokov a v rámi prestávky sa odmente. Doprajte si kávu, čaj alebo obľúbenú skladbu. Stojí to za a budete mať zo seba lepší pocit. Odporúčam Spotify, kde si vyvrátajte playlisty. Osobne mám svoj na chvíle oddychu a na prácu.

5. Správny čas
Radi ponocujete alebo radšej pracujete ráno. Je to na vás, nenechajte sa ovplyvniť okolím. Ak vám vyhovuje pracovať večer, pracujte večer. Len pozor aby ste to nepreháňali. Doprajte si vždy dostatok času na spánok, aspoň 7 až 8 hodín.

6. Čerstvý vzduch
Doprajte si čas na vydýchnutie počas pracovného dňa. Dajte si kávu na balkóne či terase, alebo sa len tak na pár minút prejdite. Prečistíte si hlavu a prídete na nové myšlienky.

7. Zapracujte na prostredí
Starajte sa o svoj pracovný stôl a udržujte si poriadok. Bordel na stole vás môže rozptylovať a odvádzať od práce.

Bonusový tip
Naučte sa využívať svoju aplikáciu, v ktorej pracujete. Venujte čas tomu aby ste sa naučili klávesové skratky, prípadne vychytávky ktoré vám zefektívnia prácu. Vráti sa vám to.

Máte svoje tipy, ako zeefektívniť prácu? Podelte sa o ne v diskusii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *